Medikal Klinik Pilates

Medikal Klinik Pilates Klinik Pilates, Joseph Pilates’in repertuarından alınmış, sağlık meslekleri tarafından boyun sırt ağrısı ve yaralanmadan iyileşen hastalar için daha uygun hale getirilmesi için uyarlanmış bir dizi egzersizdir. Bu güvenli egzersiz biçimi duruş, çekirdek kararlılık, denge, kontrol, güç, esneklik ve nefes alma üzerine odaklanır.

Kanıtlar, arka yaralanmaların önlenmesi ve rehabilitasyonu için Pilates yönteminin kullanılmasını desteklemektedir. Derin karın ve omurilik kaslarını yeniden eğiterek Pilates, postür alışkanlıklarınızı, hareketinizi geliştirmenize ve bel ağrısının tekrarını önlemeye yardımcı olabilir.

 

 
medikal klinik pilates

medikal klinik pilates

Medikal Klinik PilatesFizyoterapistimiz, duruşunuzu değerlendirecek ve ağrıya neden olan hareketlere özel olarak dikkat eden belirli aktivitelerde vücudunuzu kullanma şeklinize bakacaktır. Bu, fizyoterapi değerlendirmesiyle birlikte belirtilerinizin veya ağrınızın nedenlerini belirlememize yardımcı olacaktır. Artık ağrıların kasları kestiği anlaşılmaktadır, bunlar genellikle omurganızı veya eklemleri desteklemeye yardımcı olan derin stabilize kaslardır. Vücudumuzdaki dengesizlikler aynı zamanda işte veya sporda tekrar tekrar hareket ederek de olabilir. Çoğu kez bu olaydan habersiziz fakat incinmenin nedeni olabilir veya acınız gitmez! 

Eğitim her şeyden önemlidir, böylece size neler döndüğüyle ilgili net bir açıklama getireceğiz. Bu hataları düzeltmek ve zayıflamış veya doğru şekilde etkinleştirilememiş kasları yeniden eğitmek veya güçlendirmek için tasarlanmış kişiselleştirilmiş bir egzersiz programına başlayacağız.

Reformer da dahil olmak üzere Pilates ekipmanlarının çeşitli parçalarını kullanacaksın ve egzersizleri düzgün bir şekilde yerine getirdiğinden emin olmak için yakından göz kulak olacağız. Öğrendiğiniz yeni hareket kalıplarını veya postürel düzeltmeleri güçlendirmek için evde devam etmek için bir çevrimiçi egzersiz programı alacaksınız.

Gebelik PİLATESİ

Araştırmalar hamilelikte düzenli egzersizin birçok yararı olduğunu ve gebe kadınlar için en iyi egzersiz formlarından birinin Pilates olduğunu gösterdi. Auckland Fizyoterapisinde gebelik Pilates, Kadın Sağlığı eğitimli Fizyoterapistlerimiz tarafından denetlenir, böylece egzersizin güvenli, kanıta dayalı ve kişisel ihtiyaçlarınıza özgü olduğundan emin olabilirsiniz.

Hamilelik Pilates, hamilelikte ekstra ağırlığı taşımanıza ve sırtınızı ve pelvis ağrınızı azaltmanıza yardımcı olmak için, alt sırtınızdaki ve pelvisteki kaslarınızı hedeflemenin yanı sıra, pelvik tabanınızın optimal işlevini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Düşük etkili egzersiz, eklemlerinizde daha rahat olup gebelik sırasında yaralanmaya daha yatkın olabilir.

Herkes iyi gidişat sağlıyorsa, Gebelik Pilates’i günden başlayarak büyük güne kadar, ilerlediğinizde değiştirilen bir programla yapabilirsiniz. Bu düzenli egzersiz, fazla kilo kontrolü yapmanızı, vücudunuz değiştikçe daha rahat hissetmenizi ve çocuğunuzun doğumunu müteakiben daha hızlı iyileşmeyi sağlayacaktır.

Hamilelik Pilates vücudunuzu sadece doğum yapmak değil, yeni doğan bir bebeğe sahip olmak için hazırlar.

Bize katıldığınız zaman olursa olsun, Auckland Physiotherapy’teki Physio, Hamilelik Pilates programınızın vücudunuzun her trimesterinde geçirdiği değişikliklere uyarlanmasını sağlayacaktır.

POST-NATAL PILATES

Yeniden hareket etmeye hazır mısın? Auckland Fizyoterapisi, doğum sonrası dönemde özel Pilates programları sunmaktadır; bu sayede yeni anneler gebelik ve doğumdan en çok etkilenen kasları hedef alırken normal egzersize güvenle geri dönebilirler. 

Yeni bir bebeğe kavuştuktan sonra egzersiz yapmanın düşüncesi çok zor olabilir, Auckland Fizyoterapisinde Physio’nun kadın sağlığında özel olarak eğitim almış olması, programınızın vajinal doğum veya sezaryen ile olup olmadığına ihtiyaçlarınıza özgü olduğundan emin olabilirsiniz. ve annenizliğe 6 hafta veya 6 ay olup olmadığınızdan emin olun!

Doğum Sonu Pilates’ten ne alacaksınız?

 • Bir fizyoterapistle ilk doğum sonrası değerlendirme
 • Pelvik Taban Retraining: Başta pelvik taban sorunları yaşanmazken, 3 kadından 1’i doğumdan sonra bir çeşit idrar kaçırma yaşayacaktır, bu nedenle bu kaslara erkenden uygun dikkat verilmesi en iyi iyileşme için önemlidir!
 • Temel Kas Güçlendirme: Herhangi bir sırt veya pelvik ağrı iyileştirmeye yardımcı olmak için vücudunuzu daha kuvvetli bir egzersiz için hazırlamak için derin abdominalleri ve gluteal kasları dahil edin 
 • Belirli Medikal Klinik Pilates tabanlı egzersizler rektus diyastazını azaltmaya yardımcı olabilir (karın ayrılığı)

Egzersizler her seviyedeki uygunluğa göre değiştirilebilir ve yakın denetim, her oturumdan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için sizi kendi hızınızda ilerletmemizi sağlar. Doğum sonrası Pilates’e doğum sonrası kontrolünden 6 hafta sonra her zaman başlayabilirsiniz, ancak çocuk sahibi olduktan sonra 6-12 aylar ya da daha fazla sürede başlamak faydalı olacaktır!

 

PILATES KURSLARI

Ağrı / Rehabilitasyon veya Genel Sağlık için Pilates

İnsanları hareket ettirmeyi seviyoruz. Butik Newmarket kliniğimizin sabahları, öğle ve akşamları Pilates sınıfı çeşitleri sunuyoruz. Buna mat ve ekipman sınıfları dahildir. Herkesin egzersizlerini güvenli ve etkili bir şekilde tamamladığından emin olmak için sınıfları küçük tutuyoruz.  Sınıflar, tüm seviyelere uygundur, çünkü eğitmen, Medikal Klinik Pilates seviyenize uyacak egzersiz çeşitleri sunacaktır.

Sizin için doğru sını bulabilmeniz için fizyoterapistleri ve Pilates Eğitmenlerini sınıflara girdik. Başlamadan önce 1-1 45 dakikalık bir seansa sahip olmak için sınıflara katılan herkese sorun. Burada  , hedeflerinizi ve neyi elde etmek istediğinizi tartışacaksınız. Nötr omurgayı nasıl bulacağınızı ve pelvik tabanlarınızı ve derin abdominallerinizi nasıl bir araya getireceğinizi birkaç basit hareketle birlikte göstereceksiniz. Daha sonra, vücudunuza ve ihtiyaçlarınıza göre bireyselleştirilmiş dereceli bir Pilates egzersiz programına başlayacaksınız.

Daha fazla bilgi edinmek ve zaman çizelgesini veya e- postayı medikal klinik pilates adresini görüntülemek için BURAYA Tıklayın .  

* Sınıflar Southern Cross tarafından da kapsanabilir

Medikal Klinik Pilates İLE SORUNLARI YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

 • Sırt ağrısı – genellikle hatalı veya tekrarlayan postür alışkanlığının sebep olduğu
 • Tekrarlayan strain yaralanmaları
 • Ameliyat öncesi ve sonrası
 • Spor yaralanmaları
 • Omuz sorunları  
 • Skolyoz
 • Koşu
 • Spor performansını arttırma.
 • Egzersize girmenin güvenli bir yolunu istersen 
 • Diz ve kalça sorunları