Cadillac Reformer

35,200.00 

Yükseklik            : 215 cm
Uzunluk              : 240 cm
En                       : 79  cm
Kasa Yükseklik   : 59 cm
Kasa Uzunluk     : 240cm
Kasa en              : 69cm

Stok kodu: Cadillac01 Kategoriler: Etiketler:
 • Açıklama

  Ürün Açıklaması

  Cadillac Reformer

  Cadillac Reformer tarihi II Dünya Savaşı’na kadar uzanan değerli ve bir o kadar da ilgi duyulan spor dalları arasında yer alıyor. Savaşta yaralanan ve hareket etmekte zorlanan hastaların tedavi edilmesinde genellikle Cadillac yöntemi kullanılıyor. Bu da hasta yatağından kaldırılmadan onun üzerine çeşitli yaylar verilerek elleri yardımıyla bedenini hareket ettirilmesi sağlanarak meydana geliyor.

  Cadillac bundan sonrasında yavaş yavaş üzerine ek yapılarak ve geliştirilerek şimdiki halini alıyor. Hastaların iyileşme sürecini kısaltan ve aynı zamanda daha sağlıklı bir vücuda sahip olup beklenilenden daha iyi sonuca vardıran bu spor, halen daha hastalıkların tedavisinde kullanılabiliyor. Bu nedenle oldukça önemli ve bilhassa sporcular için özel sporların arasında bulunuyor.

  Neden Cadillac Reformer?

  Cadillac Reformer kendisi ile ilgilenen kişilere hem sağlık hem de zindelik vaat ediyor. Cadillac aletinin üzerinde birçok yay ve tutaçlar olduğu için tahmin edildiğinden daha fazla hareketin yapılmasına yardımcı oluyor. Kendisiyle neredeyse 100 tane egzersiz hareketi yapılabildiği gibi bunların zorluk yada kolaylık derecesi de yaylar sayesinde ayarlanabiliyor.

  Üzerinde egzersiz yapan kişinin seviyesi ve kabiliyetine göre egzersiz seviyeleri azalıp artabiliyor. Bu nedenle de herkesin vücudunu kendi egzersizi nispetinde rahatlatıyor. Bir çok ürünün işlevini kendisinde toplaması, vücudun şekil alıp rahatlamasını, hem bedensel hem de zihinsel rahatlama ve sağlık sunması kendisinin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Tüm vücudun kaslarını çalıştırarak diğer spor ve egzersiz aletleri arasında ön sıralarda yer aldığı da bilinir.

  Cadillac Reformer Kimler Tarafından Tercih Edilir ve Kullanılır?

  Genellikle spora karşı vücudu yatkın olup alışkın olan kişiler farklı egzersiz yöntemleri arar. Onlara her alet hitap etmez. Çünkü vücutları zaten alışkın olduğu için o hareket yetmeyip farklı ve daha fazla egzersiz imkanı ister. Bu nedenle sporcu kişiler için bu eksiği ve ihtiyacı en iyi karşılayacak olan yöntem Cadillac oluyor. Yine aynı şekilde plates ve egzersiz eğitmenleri de öğrencilerine nazaran vücudunu daha iyi kullanmak zorunda olduğu için, kendi seviyesine göre kaldırabileceği en ileri boyuttaki egzersiz yapma imkanını onlara cadillac sunuyor.

  Atletizm, futbol gibi spor ve meslek dallarında yer alan kişiler de ısınma hareketlerini, vücudu güne hazırlama hareketlerini yine en iyi ve son kalitede Cadillac üzerinde yapıyor. Bu kişilerin dışında karar alıp kendisine özel spor alanı yapan fakat bir çok egzersizi bir arada gerçekleştirmek isteyen kişiler de Cadillac yöntemini tercih edebilir. Fakat son şıkta yer alan kişiler daha çok eğitmen öncülüğünde çalışırsa kendileri için daha faydalı olacaktır.

  Cadillac Reformer Nasıl Yapılır?

  Cadillac Reformer üzerinde birçok alet bulunduğu için hepsinin kullanımı da birbirinden farklıdır. El kaslarını çalıştırmak için üst tarafta asılı olan yaylar kullanılırken, ayak ve sırt kasları alttaki aletler aracılığı ile güçlenecektir. Tüm vücuda etkisi olan hareketleri eğitmen aracılığı ile öğrenmek gerekir. Aksi taktirde yanlış hareketler istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Ayrıca her beden Birbirinden farklı yapıya sahiptir. Bu nedenle spor dili de farklı olacağı için, herkesin bedeninin en uygun olduğu spor hareketini bir eğitmen anlayacak ve haber verecektir. Cadillac Reformer de kendiliğinden öğrenilen ve uygulanan yöntemlerden olmayıp diğer aletlere nazaran daha zor egzersizler içerdiği için, eğitmenden tavsiye almak yerinde olacaktır.

  Cadillac Nasıl Temin Edilir?

  Cadillac yöntemini kullanarak tüm vücudun sağlıklı kalmasını isteyen kişiler, spor salonlarına giderek yardım alabilir. Bunun yanı sıra gerek eğitmen aracılı ile gerek de kendisi bireysel olarak Cadillac kullanma eğilimi gösterebilir. Fakat en güzel sonuç bilir kişilerden öğrenmek olduğu için onu temin etmek daha garanti olacaktır.

  Daha önce eğitim almış yada tecrübesi ile antrenmanlı olan kişiler kendileri için ayarladığı spor alanına da alarak temin edebilir. Bu sayede sınırsız kullanım şansı da elde edilmiş olur. Fakat temin ederken mutlaka alınacak yerin araştırılması gerekir. Beklediği üründen çok farklı sonuçlarla karşılaşmamak için tecrübe edilmiş yada güvenilir yerlerden satın almak gerekir. Cadillac Reformer hakkında detaylı bilgi almak için bize rahatlıkla baş vurabilirsiniz. Kendiniz ve Cadillac ile uyumlu olup olmadığınız konusunda da detaylı bilgi alma şansına sahipsiniz.