Capacity Pilates

 

Capacity Pilates, çekirdek gücüne büyük önem vermesiyle bilinir . Reformer bu odağı korur, ancak aynı zamanda tüm vücudunuzu güçlendirmeyi de kolaylaştırır .

Calhoun, “Reformcu için daha fazla kol ve bacaklara özel egzersizler var” diyor. Örneğin, makine ile kol ve bacak kıvırma , omuz kaldırma ve kalça tepmesi yapmak için kayışları kullanabilirsiniz .

Kaslarınızı üç olası eyleminin her birinde çalıştırarak fayda sağlar: eşmerkezli, eksantrik ve izometrik, diyor Calhoun.
Konsantrik hareketler , muhtemelen kas kasılmaları olarak düşündüğünüz şeydir – kas liflerinizin kısalmasını ve dirençle çalışmasını içerir.

Eksantrik hareketler bunun tam tersidir ve kas liflerinizin uzamasına eşittir. Örneğin, öne doğru bir kattan bir tahtaya alçaldığınızda, absiniz alçaltmanızı kontrol etmek için eksantrik olarak çalışır. 

Reformerlar, Pilates egzersizleri sırasında kaslarınızı eksantrik olarak çalıştırmayı kolaylaştırır.

Capacity Pilates

Capacity Pilates

Reformer’ın çubukları ve kabloları, vücudunuzu tam bir hareket aralığında hareket ettirmeye yardımcı olur – kendi başınıza yapamayacağınız bir şey. 

Kabloları kollarınızda tuttuğunuzda veya kabloları ayağınıza sabitlediğinizde, onların izini takip etmek için sonuna kadar uzanmanıza yardım edemezsiniz.
Calhoun, “Hastayı aldatmak daha kolaydır, oysa bakırköy pilates reformcu belirli bir şekilde hareket etmeniz gerekir” diyor.

Capacity Pilates

 

Reformcuların kaslarınızı “uzattığını” veya size “uzun ve zayıf” kaslar verdiğini duymuş olabilirsiniz. Kaslarınızı gerçekte olduğundan daha uzun yapamazsınız, ancak yapabileceğiniz şey, kasınızı tüm hareket aralığı boyunca uzatmaktır. Calhoun, bunun sadece bir kısmını değil tüm kasın çalışmasını sağladığını ve ayrıca güçlenirken dinamik bir esneme sağladığını söylüyor.

Diğer egzersiz yöntemlerinde olduğu gibi, sonuçları görmenin ne kadar süreceği , egzersizi ne sıklıkta yaptığınız, düzgün bir şekilde iyileşip iyileşmediğiniz , genetik ve beslenme gibi birçok farklı faktöre bağlı olacaktır .

Pilates reformer avantajlarınız hakkında daha fazla zaman çizelgesi mi arıyorsunuz? Calhoun, Joseph Pilates’ten bir özdeyiş sunuyor: “10 seansta farkı hissedeceksiniz, 20 günde farkı göreceksiniz ve 30 günde yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız.”

Bu, 30 gün içinde kelimenin tam anlamıyla farklı bir insan gibi görüneceğiniz veya farklı bir insan olacağınız anlamına gelmez – belki de altılı karın kaslı biri . Bunun anlamı, kendinizi daha iyi hissedeceğinizdir – daha fazla güçle, daha sağlıklı duruşla , daha fazla enerjiyle ve hatta belki daha az sırt ağrısıyla – başlamadan önce.

Calhoun, tam bir hareket aralığında kaslarınızı çalıştırmak, hareketliliği korumak ve gücü artırmak için harikadır ve herkes için önemlidir, ancak özellikle yaşlandıkça önemlidir, diyor Calhoun. “Eğer kullanmazsan, kaybedersin .”

 

Kadıköy  Konum  –  Üsküdar  Konum  –  Maltepe  Konum – Tuzla Konum