Ne zaman yemelisin? Pilates egzersizinden önce mi sonra mı?

Egzersiz öncesi ve sonrası yemeklerin ve atıştırmalıkların boyutu, zamanlaması ve içerikleri egzersiz sırasında enerji seviyelerinizde önemli bir rol oynayabilir. Beslenmeniz, egzersiz yaptıktan sonra vücudunuzun ne kadar iyi toparlanacağını ve yeniden kurulacağını ve yediğiniz kalorilerin yakıt olarak mı yoksa yağ olarak mı depolanacağını belirler.

Pilates Öncesi Sıvı İhtiyaçlarınız:
İyi nemlendirilmiş olmak egzersizinizi daha kolay ve etkili hale getirir. Aynı zamanda kas kramp ve yorgunluğunu azaltır. Antrenmanınıza başlamadan önce 1-2 saat boyunca 16-20 ons su içmeyi deneyin.

Pilates Öncesi Yemek veya Atıştırmalık:
Aletli Pilates merkezinizin etrafına yoğunlaşmış hareketler içerdiğinden ve ayrıca bacaklarınızı havaya gönderdiğinden, büyük öğünler önceden tavsiye edilmez; Yoğun bir antrenmandan önce meyve ve fındık yağı kombinasyonuyla güçlenin (bizim lehimiz: muz ve ceviz veya badem ezmeli bir dilim kahverengi-pirinç ekmeği).
Egzersizden 30 dakika sonra karbonhidrat ve protein kombinasyonuyla yakıt doldurun; o sırada vücudunuzun egzersiz sırasında kaybedilen glikojeni (kaslarda depolanan bir karbonhidrat türü) doldurması gerekir.

Bu protein dolgulu çalkalama hile yapacak:
Aşağıdaki malzemeleri bir blender veya mutfak robotunda karıştırın. 1 porsiyon yapar.
1 kaşık kepçe veya bir avuç buz
1/2 bardak badem sütü
1/2 orta boy muz
1 bardak meyveler
1 kepçe Vega Chai Latte Bitki bazlı protein karışımı
2 çay kaşığı keten tohumu yağı
Bu tarifi beğendiniz mi? Söyleyin bize daha fazlasını paylaşalım!