Medikal Pilates son yıllarda büyük bir iyilik eğilimi haline gelmiştir, ancak faydaları sadece spor meraklıları için değildir. İşte Medikal Pilates yaralanması ve bir dizi sağlık durumu ile yaşayanlar için nasıl çalışabilir hakkında kısaca bilgi vericez.

Medikal Pilates bireye uyarlanmıştır

Eğitmen, ders başlamadan önce bire bir değerlendirme yaparak, tıbbi geçmişiniz ve mevcut durumunuz hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaktır. Bu, eğitmeninizin rutininizi ve ilerlemenizi benzersiz koşullarınıza göre şekillendirmesine yardımcı olur, böylece dersinizden en iyi şekilde faydalanırsınız.

medikal pilates

medikal pilates

Medikal Pilatesin eğitmenleri ( Fizyoterapistler ) iyileşme ve ağrı yönetimi konusunda uzmandırlar. Pilates, kurtarma programınıza  bir alıştırmadır ve egzersizler, kişisel koşullarınıza uyacak şekilde değiştirilebilir, böylece yaralanmalara katlanarak yaralanma riskinizi artırırsınız. Aslında tekrarlayan yaralanma veya niggles olan insanlar için harika bir egzersizdir.

Medikal Pilatesde kayıp mukavemet, denge ve motor kontrolünü yeniden kazanmaya yardımcı olabilir. Bu, spora geri dönmenin veya günlük aktivitelerinize dönmenin harika bir yoludur.

Uzun süreli oturma, genellikle sırt veya boyun ağrısına neden olabilecek kötü duruşa yol açar. Pilates, postürünüzü düzeltmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda da bu ağrılı veya sıkı bölgeleri gerdirebilir.