Reformer Pilatesin Faydaları

Artmış Kas Dayanıklılığı

Kaslar direnci yenmek için kuvvet uygular. Eğitim sonuçları arasında artan bağ lifi sağlamlığı, büyüklüğü ve artan bağ dokusu gücü ile birlikte kuvvetler vardır. Reformer Pilatesin Faydaları Artan kas dayanıklılığı sayesinde, kaslarınız uzun süre kuvvet uygulayabilir. Artan dayanıklılık, gündelik işleri yorulmadan gerçekleştirmenizi sağlar. Ek avantajlar arasında, kaslar uzar ve hacimli görünmeden uzatılır ve güçlendirilir hale gelir.

Artan Çekirdek Mukavemeti

Pilates Reformu üzerinde egzersiz yapmak için uygun form ve teknik gerekir. Doğru konumlandırmanın odağı çekirdeğin içinde, karnınızdaki ve alt sırt kaslarınızdır. Çekirdek kaslarını düzenleyerek, omurganızın dengelenmesi ve hizalanması için tüm hareketlerle kasılırlar. Güçlü bir çekirdek, uygun hizalamayı sürdürme yeteneğiniz nedeniyle tüm egzersizlerin etkinliğini artıracaktır. Çekirdek kuvveti, kaslarınıza güç üretme yeteneğinizi artırır ve yaralanma riskini azaltır.

Geliştirilmiş Duruş

Pilates Reformu ile ilgili egzersizler, omurga hizalamanızı geliştirir. Gelişmiş hizalama ile kaslarınız, omurga desteğini ve stabiliteyi iyileştirmek için güçlenecektir. İyileştirilmiş duruş, eklemlerinizi uzatır ve size daha uzun bir görünüm kazandırır. Kas dengesizlikleri, özellikle alt sırtlarda, yaralanma riskini azaltarak düzeltilecektir. Egzersiz sırasında uygun duruş bilinci, günlük hareketleri gerçekleştirirken uygun duruş bilincini taşıyacaktır. maltepe pilates

Artan Esneklik

Esneklik, kaslarınızın ve bağ dokularınızın hareket aralığıdır. Pilates Reformu Yapan Egzersizler kas gruplarınızın tam bir hareket aralığında hareket etmesini gerektirir. Gelişmiş esneklik, eklemleriniz ve kaslarınızdaki gerginliği ve stresi azaltır. Kaslar verimlilik artışı ile kasılır ve egzersiz daha etkilidir. Reformer Pilatesin Faydaları Geliştirilmiş esneklik sertliği, ağrıları ve yaralanma riskini azaltır. Daha az zorlanma ve yorulma ile günlük hareketleri gerçekleştirebilirsiniz.

Geliştirilmiş Solunum

Pilates antremanları düzgün nefes almayı vurguluyor. Solunum derinleşir ve daha az sıklaşır, bu da gevşemenin artmasını sağlar. Faydaları arasında egzersiz sırasında ve istirahatte artmış akciğer kapasitesi ve solunum etkinliği vardır. Egzersiz sırasında vücudunuza daha fazla oksijen sağlamak için ciğerleriniz daha donanımlıdır. Egzersiz ve istirahatte enerji seviyeleri artar.

Azaltılmış Vücut Yağı

Egzersiz, metabolizmanızı artırır, vücudunuzun kalori yakma yeteneğini arttırır. Artan kas kütlesi, yakılan kalori sayısını artırır. Yakılan kalori miktarı tüketilen kalori miktarından fazla olduğunda, Reformer Pilatesin Faydaları aşırı vücut yağı yakılır ve artan talebi karşılamak için enerji için kullanılır.

Kadıköy  Konum  –  Üsküdar  Konum  –  Maltepe  Konum – Tuzla Konum