Klinik Pilates Nedir ve Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Klinik Pilates Nedir ? İster yaralanma ister ameliyat olsun, herhangi bir iyileşme ve rehabilitasyon programının anahtarı egzersizdir. Egzersiz, siz hareket ederken doğru zamanda birlikte çalışmak üzere belirli kas gruplarını yeniden eğiterek vücudunuzun yeniden verimli bir şekilde çalışmasına izin vererek, gücü, hareketi ve esnekliği yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

Klinik Pilates, vücudunuz, semptomlarınız ve hedefleriniz için doğru olan şekilde iyileşme ve iyileşme sürecini optimize etmek için tasarlanmış kesin ve amaçlı bir egzersiz türüdür . Klinik Pilates, yaralanmanızı ve sorunlu bölgelerinizi dikkatlice göz önünde bulundurarak vücudunuzu güvenli ve etkili bir şekilde zorlamak için yaylı Pilates ekipmanı ve matları kullanır. 

Klinik Pilates’in birincil odak noktalarından biri, genellikle çekirdek kaslarınız olarak adlandırılan derin karın kaslarınızdır. Çekirdek kaslar, her gün tüm gün gövdemize, omurgamıza ve pelvisimize stabilite ve destek eklemeye yardımcı olur. Klinik Pilates ayrıca genel duruş, güç, esneklik, denge ve nefes alma durumunuzu ve bu faktörlerin vücudunuzu ve hareketinizi nasıl etkilediğini ele alabilir. 

Klinik Pilates, deneyimli fizyoterapistler tarafından yönetilir

Klinik Pilates için çok önemli bir unsur ve bir kişinin refahını optimize etmedeki rolü, ister grup sınıfları isterse bire bir seanslar olsun, tüm seansların vücut, yaralanmalar ve yaralanmalar hakkında kapsamlı bilgiye sahip deneyimli fizyoterapistler tarafından yönetilmesidir. Pilatesin rehabilitasyonu ve incelikleri. 

Klinik bir Pilates sınıfına katılmadan önce, hem sizin hem de fizyoterapistinizin vücudunuzda neler olduğunu ve hangi Pilates programlarının sizin için en iyi sonucu vereceğini ve hangi egzersizlerden tamamen kaçınmanız gerektiğini tam olarak bildiğinizden emin olmak için bir fizyo ile kas-iskelet sistemi değerlendirmesine tabi tutulursunuz.

Klinik Pilates ile normal Pilates arasındaki fark nedir?

Normal Pilates derslerinde, daha büyük bir grup eğitmen tarafından gerçekleştirilen hareketleri takip ederek vücudun genel bir egzersiz yapmasına yardımcı olur. Hareketler, bir kişinin benzersiz koşullarını, yaralanmalarını, zayıf yönlerini veya hedeflerini dikkate almaz. 

maltepe pilates üsküdar pilates kadıköy pilates

Klinik Pilates seansları tamamen size özeldir, fizyoterapistiniz her teknik, ekipman ve her nefeste sizi dikkatli ve yavaş bir şekilde yönlendirir. Büyük bir sınıfta geride kalmak, yaptığınız şey pek doğru gelmiyor diye mücadele etmek yok ama yardım edecek kimse yok. Her hareket sizin için özel olarak seçilir ve nihayetinde duruşunuzu, gücünüzü, esnekliğinizi, dengenizi ve nefesinizi geliştirerek tam işlevinizi geri kazanmanıza yardımcı olmaya çalışır. Aynı şekilde, refahınızı ön planda tutarak, bulunduğunuz iyileşme aşaması göz önüne alındığında, vücudunuzun güvenle yapabileceğinin ötesine geçen bir hareket yapmanız istenmez.

klinik pilates nedir

klinik pilates nedir

Klinik Pilatesimizin rehberli doğası, vücudun sağladığı faydaları daha derin bir düzeyde anlama ve bu faydaları hissedip tanımlayabilmesi nedeniyle, insanların hareketlerle çok rahat ve kendinden emin bir şekilde büyüdüklerini görüyoruz. 

Klinik Pilatesin nedir ve faydaları şunları içerir:

• Vücudun hareket etmesini sağlamak ve iyi hissetmek
• Gelişmiş derin karın ve pelvik taban kas tonusu
• Bel ve boyun ağrısını yönetmeye yardımcı olur
• Genel vücut tonlama
• Geliştirilmiş duruş
• Geliştirilmiş esneklik ve denge
• Stresi yönetmeye yardımcı olmak
• Geliştirilmiş spor performansı
• Hamilelik sırasında ve sonrasında güvenli bir egzersiz şeklidir.
Herkes klinik Pilates yapabilir mi – Tecrübe sahibi olmak zorunda mısınız?

Hayır, deneyime ihtiyacınız yok. Hemen hemen herkes klinik Pilates’in faydalarından yararlanabilir ve onu rehabilitasyonlarına dahil edebilir. Unutmayın, bu seanslar fizyoterapistiniz tarafından benzersiz bir şekilde reçete edildiğinden ve uyarlandığından, sizi vücudunuz için en iyi olan bir hızda ve seviyede tutarak güç ve yetenek seviyenize uyacak. Bu, zamanla kademeli olarak birikme eğilimindedir. Clinical Pilates sizinle birlikte çalışır – asla geride kalmazsınız.

Klinik Pilates neye benziyor?

Fizik değerlendirmenizden sonra, size belirli hareketler içeren bir plan verilecektir. Bunlar hasırda, reformer makinede, trapez masada, wunda sandalyede – genellikle bunların bir karışımı üzerinde yapılabilir. Hareketleri gerçekleştirirken, fizyolojiniz tam yanınızda, tekniğinizi izliyor ve yardımcı oluyor ve yol boyunca ne yaptığınız konusunda sizi eğitiyor. Bu, bire bir seanslarda veya en fazla altı kişi ile grup seanslarında, hepsi kendi bireysel programlarını takip ederek, dersi alan fizyoterapist tarafından dikkatli bir şekilde yapılabilir.

Klinik Pilates, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için yapılmıştır

İster doğumdan veya ameliyattan kurtuluyor, ister hamilelikte vücudunuza bakıyor, ağrınız veya yaralanmanız varsa veya bir spor veya etkinlikte elinizden gelenin en iyisini yapmak istiyorsanız, klinik Pilates hedeflerinize en iyi şekilde ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. vücudun için.

Kadıköy  Kadıköy Pilates  –  Üsküdar  Üsküdar Pilates  –  Maltepe  Maltepe Pilates