Pilates yaparken neler yemelisiniz?

Pilates’te karın kaslarınızı kullanmaya çok fazla önem verildiğinden, oldukça boş bir mideye sahip olmak isteyeceksiniz. Çekirdeğin tamamen nişanlanacak ve en son yemeğinde sadece hafifçe yemiş olman en iyisi. Muhtemelen sınıfınızdan bir veya iki saat önce küçük bir atıştırmalık almak için en iyi şekilde tolerans göstereceksiniz.

Diğer bir husus yemek yemeniz gerektiği, böylece egzersiziniz için iyi enerjiye sahip olmanızdır. Kahvaltıyı atlarsanız veya yediğinizden bu yana saatlerce geçtiyseniz, egzersizlerinizin ortasında enerji tükenebilir. En azından hafif bir aperatif yemek en iyisidir.

Ne yemeli

Pilates’ten bir zihin / beden zindeliği yöntemi olarak tam olarak yararlanabilmek için, hangi tür yiyeceklerin en dengeli hissetmenizi sağladığına bir göz atmak istersiniz. Sizi sinirlendirecek herhangi bir şeyden kaçının veya bildiğiniz gibi mide bulaştırırsınız.

Kompleks Karbonitratlar ve yağsız proteinler , biraz yüksek kaliteli yağ ile, basit karbonhidratlardan veya şekerli şeylerden daha iyi enerji harcadıklarından, Pilates öncesi bir yemek için iyi seçeneklerdir.

Küçük bir Aletli Pilates öncesi yemek için öneriler:
* Meyve kullanan bir protein çalkalaması uygun, hafif bir seçim olabilir. Porsiyon boyutunu size uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
* Meyveli yoğurt veya az miktarda yulaf ezmesi karmaşık karbonhidratlar sağlayabilir.
* Bütün tahıl ekmeğinde veya meyvede yer fıstığı ezmesi, karmaşık karbonhidrat ve protein içeren başka bir hızlı seçenek.
Pilates Öncesi ve Sırasında İçme
Pilates hafif ila orta şiddette bir egzersizdir ve genellikle özel spor içeceklerine ihtiyaç duymaz, fakat hidratlanmak isteyeceksiniz. Su her zaman iyi bir seçimdir. Bu yüzden midenizde büzülmüyor, dersten bir saat önce 90 dakika ile büyük bir bardak su içiniz. Vücudunuzun fazlalığı yok etmek için zamana sahip olacak ve iyi sulanmaya başlayacaksınız. Susadığınızda sınıfta yudumlayabileceğiniz bir şişe bulundurun.

Pilates Sonrası Ne Yenir?

Pilates yaparken neler yemelisiniz?

Pilates yaparken neler yemelisiniz?

Vücudunuzun, kaslarınızı güçlendirmek ve enerjinizi yenilemek için ihtiyaç duyacağı yeterli miktarda besini olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Sınıf veya hafif atıştırmalıktan sonra protein ve karbonhidrat içeren hafif bir protein yüzlüdür.

Egzersizler arasındaki diyetiniz, kilo verme amacınız olup olmadığına veya sadece vücudunuz için en iyi olanı yemek istediğinize bağlı olacaktır. Pilates plus kardiyo egzersizini yağ yakıcı antremanın bir parçası olarak kullanabilirsiniz, ancak  uzmanlar az sayıda insanın yalnızca egzersizden kilo verdiğini belirtti. Genel olarak kalori alımını azaltmak için çalışmanız gerekecektir.

Aletli Pilates yapmak, boş kalorileri giderirken vücudunuzu besleyici yiyeceklerle daha iyi beslemenizi sağlar. Kilo vermek isteyip istemediğinizin sağlık açısından faydaları olabilir.