Pilates Reformer Nedir ?

Pilates Reformer bir makine, bir kürek makinesine benziyor, ama küçük bir makine  değil,  yastıklı bir alan var – buna ‘taşıma’ denir. Ağırlığını bir kürek makinesi ile bir sap ile öne çekmek yerine, çekilebilen ağırlıklı kol kayışları vardır – bu, şaryoyu geriye ve ileriye doğru hareket ettirmenize yardımcı olur.

Taşıyıcı, direnç sağlayan ağırlıklı yaylara bağlanır ve gücünüze ve yeteneklerinize bağlı olarak ağırlığı kaldırabilir ve ekleyebilirsiniz. Korkunç bir kontraja benziyor, ancak makine bazı katil egzersizler sağlamak için birçok farklı şekilde kullanılabilir

pilates

pilates

Reformer pilatesin faydaları

“Joseph Pilates, insanın organik olarak hareket etmesini sağlamak için reformcu makineleri yarattı – vücudun hareket etmesi gereken yol… Reformcu, vücudumuzun bu kadar alışkın olduğu yanlış hareket kalıplarını düzeltmeye yardımcı olabilir (masa başı işleri, iPhone’ların bir ürünü). Hareket şekilleri kas gerginliğini ve hareket dengesizliklerini yaratır. Reformcu aletli pilates , çekirdeği güçlendirir ve daha güçlü bir beden oluşturur.

Ayrıca, esnekliğinizi artıracak, kilo verme sonuçlarını hızlıca görebilecek ve uzun, zayıf kaslar geliştirebileceksiniz. İnsanlar, daha güçlü, daha sağlıklı ve enerjik hissetmelerini sağlayacak şekilde tamamen dönüştürülmüş ve yeniden şekillendirilmiş bir beden görüceksiniz.

Reformer pilates yaparsanız, uzun vadede daha sağlıklı bir yaşama sahip olursunuz. Uzun süreli kronik bel ağrısı veya boyun ağrısı ile başlamış olan birçok insanı gördük ve pilates reformer başlamasından bu yana hafifletildi – bir egzersiz şekli o tonları ve sıkılaştırır ama aynı zamanda vücudunuzun gerektiği gibi hareket etmesini sağlar!