Reformer pilates haftada kaç gün yapılmalı?

Reformer pilates haftada kaç gün yapılmalı?

Reformer pilates haftada kaç gün yapılmalı?

Reformer pilates haftada kaç gün yapılmalı? Pilates derslerini içeren bir egzersiz rutini oluşturmak, sağlığınız için yapılacak mükemmel bir şeydir. Düzenli olarak Pilates uygulayan kişiler, daha fazla çekirdek gücü ve daha iyi duruş dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanır. Tüm egzersiz türleri gibi, Pilates tutarlı bir şekilde uygulandığında en iyi sonuçları verir. 

Pilates’i Ne Sıklıkta Çalışmalısınız?

En iyi Pilates programı, haftalık rutininize uyan ve fitness hedeflerinizi destekleyen programdır. İşte uygulamanız için üç seçenek:

Haftada Dört Kez

Joseph Pilates haftada dört kez Pilates yapmayı önerdi. Kontrolojiyle Hayata Dönüş [Pilates] adlı kitabında bu programın faydaları hakkında yazıyor . Bugün, tavsiyesi hala geçerli. İyi bir Pilates egzersizi yapmak için ya tam bir mat dersi alabilir ya da ekipmanla bir seans yapabilirsiniz. Haftada dört kez bu şekilde çalışan insanlar güçlü kaslar geliştirir ve egzersizlerin yoğunluğunu giderek artırabilirler.

Haftada İki veya Üç Kez

Herkes her hafta dört Pilates antrenmanını programına sığdıramaz ve bazı insanlar zamanı diğer egzersiz türlerine odaklanarak geçirmeyi tercih eder. Endişelenmeyin: Pilates, haftada iki veya üç kez yapıldığında son derece etkilidir.

Her gün

Pilates konusunda çok hevesliyseniz ve bunu her gün yapmak istiyorsanız, uygulamanızın yoğunluğunu değiştiren etkili bir rutin oluşturabilirsiniz. Örneğin, her hafta iki grup reformer dersi, iki özel seans ve birkaç kısa evde egzersiz yapmak isteyebilirsiniz.

Pilatesin, aerobik çalışmayla desteklenmesi gereken güç artırıcı bir egzersiz şekli olduğunu unutmayın. Reformer pilates haftada kaç gün yapılmalı? 

Kadıköy pilates  –  Üsküdar Pilates  –  Maltepe Pilates