Reformer Pilates Nedir, sınıflarında genellikle sunulan ana seçeneklerden biri olduğundan, Pilates stüdyolarında dizilen reformerları göreceksiniz . Taşınabilir reformer da ev egzersiz ekipmanı olarak popülerdir. Reformer bu kadar özel kılan nedir?

Birincisi, bir reformer ne olduğunu ve nasıl çalıştığını gözden geçirin, ardından bir reformer vücudunuz için sahip olabileceği faydaları araştırın.

Reformer Pilates Nedir Diğer Adı İle aletli pilates

pilates

Reformer Pilates Nedir

Pilates Reformeri Nedir?

Reformer Pilates Nedir, Pilates kurucusu Joseph Pilates tarafından icat edildi . Çerçevenin içinde tekerlekler üzerinde ileri geri hareket eden taşıyıcı olarak adlandırılan, üzerinde düz bir platform bulunan yatak benzeri bir çerçevedir. Taşıyıcı, bir dizi yay ile retorerin bir ucuna bağlanır. Yaylar, şaryo çerçeve boyunca itildikçe veya çekildikçe farklı direnç seviyelerine sahip seçenekler sunar. Taşıyıcıda, uygulayıcıların taşıyıcıyı itip çekerken ya da çekerken, reformcunun ucundan ayrılmasını sağlayan omuz blokları vardır.

Reformer yay ucunda, ayak çubuğu olarak adlandırılan ayarlanabilir bir çubuk vardır. Ayak çubuğu, bir uygulayıcı arabayı hareket ettirdikçe ayak veya el tarafından kullanılabilir. Reformer ayrıca, çerçevenin üst ucuna tutturulmuş tutamaklara sahip uzun kayışlara sahiptir. Taşıyıcıyı da hareket ettirmek için bacakları veya kolları ile çekilebilirler. Vücudun ağırlığı ve yayların direnci, taşıyıcının hareket etmesini zorlaştırır. Reformer parçaları farklı vücut boyutları ve farklı beceri seviyeleri için ayarlanabilir.

Reformer, genel güç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil olmak üzere Pilates’in tüm faydalarını sunar  . Bu şeyler, sırayla, daha iyi duruş, zarif ve verimli hareket ve çoğu, sırt ağrısı gibi fiziksel dengesizlikler ile ilişkili ağrıdan kurtulma gibi günlük yaşam iyileştirmelerine yol açar .

Pilates santral kas-kasları gücü oluşturmak için her şeyden çekirdek-bulunmaktadır. Düz abs, güçlü sırtlar, tonlu kalçalar ve sıkı uyluklar bu vurgunun sonuçlarıdır. Diğer ekipman ve Pilates mat egzersizleri de bunu yapar, ancak reformcu benzersiz ve çeşitli bir egzersiz ortamı yaratır.

Reformer,, tam aralıklı harekete uyum sağlayacak kadar büyüktür, bu da güç inşa ederken esnekliği arttırmak için harikadır. Vücutta oluşturmak istediğiniz uzunluğu çağırıyor gibi görünüyor ve bu süreyi korumak için vücudu eğitiyor.

Reformer Pilates Nedir

Yayların, taşıyıcıların ve vücut ağırlığının direncine karşı bacakları veya kolları itmek ve çekmek genellikle güçlü bir yapıdır. Egzersizler güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olmak için yeterli direnç ve hareket çeşitliliği sağlar . Ve özel bir özellik var – eksantrik kas kasılmaları . Bir kas, bir kuvvete direnirken uzar. Reçinenin eksantrik kasılması için oluşturduğu kurulum  , Pilates’in bilindiği büyük ve uzun kasları elde etmenin anahtarlarından biridir.

Farklı direnç seviyelerinde ayarlanmış yaylar ile bir haddeleme taşıyıcısının istikrarsızlığı, çekirdek mukavemetini geliştiren ve daha iyi denge sağlayan her türlü stabilite sorununu sağlar . Örneğin, vagonda daha az vücuda sahip olmak, Pilates egzersizlerinin zorlaşmasının yollarından biridir. Bu, daha fazla vücut ağırlığının uygulayıcı tarafından desteklenmesi gerektiği anlamına gelir ve vücut ve makine çekirdekten daha fazla kontrol edilmek zorundadır. Paradoksal olarak, yaylar daha hafif bir ortamda olduğunda, bazı alıştırmalar çekirdek için daha zorlayıcıdır çünkü hareketi kontrol etmek ve dengelemek için daha fazla çalışmak zorundadır. Çekirdek ne kadar güçlü olursa, denge, duruş ve genel olarak iyi olma hali o kadar iyi olur.

Reformer, ile egzersiz yapmak, herhangi bir seviyede, herhangi bir seviyede mümkündür. Reformcuların tam isminin evrensel reformcu olması hiç de şaşırtıcı değil.

Pilates Reformer Kullanarak Kaç Kalori Yakabilirsiniz?