reformer aletli pilates, mat temelli Pilates’ten çok farklıdır. Reformer Pilates, Pilates reformer makinesini kullanarak yapılır ve makinenin bir parçasını oluşturan yaylar kullanılarak Pilates egzersizlerine direnç kazandırdığı için genellikle mat temelli Pilates’ten daha yoğun ve daha dinamiktir.

Reformer Aletli Pilates, mevcut egzersiz repertuarı çok daha fazla çeşitlilik sağlayarak büyük ölçüde arttırıldığından mat temelli Pilates’den üstün. Egzersizler genellikle kasları inşa etmek ve tonlandırmak için ideal olan geniş bir hareket yelpazesiyle kasları işler, eklemler boyunca kararlılığı arttırır. Reformer Pilates mat hamuru çoğunlukla çekirdek olduğu halde, reformer tüm vücudu ve kol ve bacaklardaki periferik kasları daha fazla işlediğinden, daha fazla alan üzerinde çalışır.

aletli-reformer-pilates

aletli-reformer-pilates

Reformer Pilates spora özel bir çapraz eğitim aracı olarak kullanılabilir. Reformer Pilates, kas dayanıklılığı, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, kas kuvveti, denge, koordinasyon ve çok daha fazlası gibi herhangi bir sporcu için hayati önem taşıyan temel stabilizasyon üzerinde çalışmaktadır.

Reformer Pilates, rehabilitasyon amaçları için de mükemmeldir çünkü hastanın yatay bir hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve dikey olarak yüklenmesine ve bacakları üzerinden ağırlık yüklenmesine izin vermez. Örneğin, bir hasta diz cerrahisi veya diz travması geçirmişse, bu yatay düzlem, vücut ağırlığından daha hafif bir direnç kullanarak daha geniş bir hareket aralığı ile bacağın kaslarını güçlendirerek kontrollü hareketle iyileşmelerini hızlandırmanızı sağlar.

Pilates reformer, yaylı yatağa, sürgülü bir arabaya, halatlara ve kasnaklara benzeyen Pilates ekipmanının geleneksel bir parçasıdır. reformer aletli pilates kökenleri, 1920’lerde New York’taki orijinal Pilates stüdyosuna kadar uzanır ve Joseph Pilates tarafından kendisi tarafından tasarlanmıştır.

Birçok kişi aletli pilatesden oldukça korkuyor ve neredeyse ortaçağda göründüğü için onu ilk gördüğünde korkuyor. Bir reformer üzerinde bir ya da iki egzersiz yaptıktan sonra bunun şimdiye kadar yapılan en kullanışlı ve en etkili egzersiz ekipmanı olduğunu bildiğinizden dolayı bir yana bıraktığınız korkuları bir kenara koyun … artı çok eğlenceli!

Reformer Aletli Pilates direncinin çoğunu sağlayan yaylar genellikle oldukça güçlüdür. Çoğu reformcunun 5 yay olması ve birleştirildiğinde önemli ölçüde direnç kazanması mümkündür. Tersine, beş yay olduğu için, bunlardan yalnızca birini veya ikisini kullanmak, egzersize ve kasın çalışmasına bağlı olarak daha nazik bir direnç sağlayabilir.

Bu, yoğunluğu bir insandan diğerine önemli derecede değiştirebileceği anlamına gelir. reformer aletli pilates bu da bir egzersiz veya rehabilitasyon aracı olarak kullanmak için inanılmaz çok yönlü bir ekipman parçası yapar.

Bazı pilates makinaları ahşap bir çerçeveyle yapılırken bazıları bir çelik çerçeve ile yapılır. Bazıları yerde başkaları yetiştirilirken oturur. Reformerin markasına bağlı olarak, stil biraz değişir.

Reformer başka bir fitness modasına benziyor olabilir. ancak Pilates ilk kez yatalak hastalar için hastalıkları olsa da egzersiz yapmak için bir sürümü birlikte döşediği 1900’lü yılların başından beri sürüyor. Reformcu, daha iyi sırt sağlığı, esneklik ve beden farkındalığı da dahil olmak üzere bir Mat Pilates programının sağladığı pozitifleri deniyor. 

reformer aletli pilates

Düzenli reformer egzersizleri de diğer benzersiz yararlar sunmaktadır.

Reformer üzerindeki çoklu eklentiler, egzersiz programlarınızı tekrar arayabileceğiniz anlamına gelir. eğer Mat Pilates çok zorlanır, ya da daha fazla istek almak isterseniz mat üzerinde neler yapabileceğinizi öteye taşırsanız. Bu, seviyenize çalışmanıza ve uygun şekilde ilerlemenize olanak tanır.

reformer aletli pilates

Reformurun direnci, egzersiz programlarınızdan daha hızlı sonuç almanızı sağlar. Taşıyıcıdaki yayların gerginliği farklı zorluk seviyelerine göre ayarlanır. Reformer ile daha güçlü ve daha ustalaştıkça, geri çekilmiş egzersizlerden vücudunuzun yüzeyinden daha az yere koyan vasıtalara geçersiniz, yani hamleleri yerine getirmek için kendi gücünüzü ve koordinasyonunuzu daha fazla kullanmanız gerekir. Kolonunuzda, bacaklarınızda ve kolonızda, reformcu üzerinde sadece birkaç ay tutarlı çalışmanın ardından daha fazla tanımlama fark edebilirsiniz.

https://www.goncagulertas.com